Codzienne przesiadywania męża na ławce i picie alkoholu

Moj maz pije codziennie.Przesiaduje z przyjaciolmi pod domem na laweczce.Mamy 2 dzieci 3 I 1,5 coreczke.Ja zajmuje sie domem I dziecmi.Dzisiaj nerwy mi juz puscily , wyszlam z domu I zrobilam mu awanture przy tych ludziach.Powiedzialam ze przesadza z tym piciem, po pracy sa koledzy I laweczka codziennie.Zagonilam go do domu , przyszedl,oczywiscie przy dzieciach zrobil mi awanture jak ja tak moglam.Probowalam z nim rozmawiac ale nie przynosi to skutku .Co ja mam zrobic poradzcie?

Dzień dobry,

Poza namową męża na podjęcie leczenia uzależnienia, może Pani SAMA skorzystać z pomocy/wsparcia/leczenia jakie jest oferowane dla bliskich osoby uzależnionej (w np.: Poradni Leczenia Uzależnień).

Jednym z najbardziej charakterystycznych mechanizmów uzależnienia jest zaprzeczanie - chory uważa, że nie ma problemu; nie zauważa tego, co traci lub niszczy poprzez swoje picie. Uświadamianie mężowi tego, co się dzieje z powodu jego picia i zaniedbywania obowiązków domowych oraz namawianie do leczenia jest jedynym co może Pani w tej sytuacji zrobić (oczywiście jeśli chodzi o "oddziaływanie" na męża). Polecam natomiast poszukać wsparcia i pomocy dla rodzin osób uzależnionych - podczas takiego spotkania po pierwsze uzyska Pani wsparcie emocjonalne (a jeśli będzie potrzeba również np. prawne konsultując swoją sytuację z prawnikiem), wiedzę nt. choroby alkoholowej i możliwych rozwiązań, popracuje nad swoim podejściem do sytuacji picia męża, swoją samooceną i pewnością które są niezbędne do podejmowania odważnych decyzji (które niejednokrotnie należy podejmować w podobnych sytuacjach). Powodzenia!