Codzienne spożywanie alkoholu przez małżonków

Wiem ze mam problem a wlasciwie my z mezem bo pijemy razem zeby sie rozluznic najpierw byly weekendy a teraz praktycznie caly tydzien czy sa jakies tabletki ktore by nam pomogly nie mieszkamy w Polsce a tu nie mozemy isc do lekarza czy jakiejs kliniki uzaleznien

Witam, niestety bez wizyty u lekarza psychiatry się nie obędzie, proszę zgłosić się do lekarza kiedy będą Państwo w Polsce, lekarz przeprowadzi wizytę diagnostyczna pod katem uzależnienia od alkoholu i zaproponuje dobranie pomocy dla Państwa. Można wyznaczyć wizytę w ramach NFZ( bezpłatnie) do lekarza psychiatry nie potrzebują Państwo skierowania, lub odbyć płatna wizytę. Doradzam także psychoterapię, są różne możliwości w takim przypadku(przebywanie nie w Polsce), znalezienie terapii w innym kraju, porady online. Pozdrawiam.

Dzień dobry!

Pierwszym krokiem byłaby rozmowa ze specjalistą, aby ocenić, na ile poważny i szkodliwy jest Państwa nawyk codziennego picia alkoholu - i czy istnieje ryzyko uzależnienia.
Nie jest możliwe rozpoczęcie żadnego leczenia bez wcześniejszego rozpoznania problemu, postawienia diagnozy.
Drogą leczenia uzależnienia od alkoholu czy innych życiowych trudności (dlaczego sięgacie Państwo po alkohol? co on daje? co zastępuje? czy jest to kwestia trudności w relacji między Państwem czy innych indywidualnych problemów? itp.) jest psychoterapia, kontakt z psychologiem i/ lub lekarzem psychiatrą. Niestety, nie istnieją ogólnodostępne leki, które rozwiązywałyby życiowe trudności i leczyły z uzależnień.
Zachęcam do wspólnego zastanowienia się z mężem, jakie są Wasze możliwości skorzystania z profesjonalnej pomocy w osobistym kontakcie ze specjalistą. Wizyta w Polsce? Skorzystanie z opieki medycznej w kraju, w którym obecnie przebywacie? Pomoc organizacji polonijnych?

Pozdrawiam!