Codzienny spacer w ramach wymaganego zakresu ruchu

Dzien dobry. Czy 40 minut dziennie spaceru będzie wystarczające do wymaganego zakresu codziennego ruchu ? Dziękuję

Sylwia Ogrodowczyk

Witam,

40 minut spaceru to zawsze coś. Jednak jest to minimum. Niestety nie napisał Pan czy spacer jest osoby z nadwagą i czy chodzi o klasyczny spacer"nóżka za nóżką" czy raczej marsz. Dlatego nie mogę doradzić Panu ze szczegółami. Napiszę tylko, że dla osoby z dużą nadwagą, spacer jest podstawą by zacząć się ruszać, potem marsz...

pozdrawiam
Sylwia Ogrodowczyk
dbamodiete.pl

Witam,
Zgodnie z wytycznymi WHO (Światowej organizacji Zdrowia) niezbędna i minimalna ilość aktywność fizycznej to dla zdrowej osoby dorosłej to 30 minut umiarkowanej aktywności fizycznej przez 5 dni w tygodniu lub 20 minut bardzo intensywnej aktywności fizycznej przez 3 dni w tygodniu – takiej która uwzględnia 2 lub 3 razy w tygodniu ćwiczenia zwiększające siłę mięśni i wytrzymałość.

Pozdrawiam

Dzień dobry!

40 min spaceru, to podstawa aktywności fizycznej. Warto zastanowić się nad jej zwiększeniem.
Polecam zapoznać się z ogólnymi zasadami prawidłowego żywienia, które można znaleźć w poniższej zakładce //diet-coaching.xaa.pl/jestes-tym-co-jesz-zadbaj-o-swoje-zdrowie-wyglad/

Pozdrawiam,
dietetyk Patrycja Sankowska