Częstotliwość ćwiczeń i aktywności fizycznej w tygodniu

Witam, mam 18 lat, 165 cm wzrostu i ważę 65 kg. Kilka razy w tygodniu biegam i raz w tyg. chodzę na basen. Zastanawiam się ile razy w tygodniu wystarczy uprawiać aktywność fizyczną/sport?

Witam serdecznie,

Odpowiedź zależy od efektu, który chce Pani uzyskać, ale ogólnie rzecz biorąc zalecam aktywność przynajmniej 3razy w tygodniu ale nie więcej niż 6razy w tygodniu, ponieważ mięśnie muszą mieć czas na regenerację!!

Ważne jest to aby aktywność fizyczna była systematyczna

Bardzo się cieszę, że Pani się rusza i jak najbardziej popieram:)

Pozdrawiam
Mag Joanna Wasiluk

Witam,
Jako absolutne minimum aktywności fizycznej dla każdego człowieka uważa się 3 razy w tygodniu, nie krócej niż 30 minut. Najlepsze efekty w redukcji tkanki tłuszczowej i rozbudowie tkanki mięśniowej osiągamy przy aktywności fizycznej trwającej około1-1,5 godziny.
Pozdrawiam,
Magdalena Rapacka

Witam,
Z otrzymanych danych wynika, że Twoja waga jest w normie. Wyliczony wskaźnik masy ciała (BMI) wynosi 23,9. Wartości prawidłowe wahają się od 18,5 do 24,9.
Według zaleceń Światowej Organizacji Zdrowia dla utrzymania zdrowia należy uprawiać aktywność fizyczną przynajmniej 30 minut dziennie. Powinien to być sport o umiarkowanej intensywności, w którym poczujesz przyśpieszenie tętna (np. bieg, szybki marsz, pływanie).
Jeżeli nie jesteś w stanie ćwiczyć codziennie po 30 minut, możesz ustalić sobie dni w których chciałabyś potrenować. Najlepiej gdyby to było ogółem około 4-5 h w tygodniu.
Pozdrawiam serdecznie