Cukrzyca typu 2 a wysoki poziom glukozy we krwi

Co robic 538 mg cukru cukszyca typu 2 podaje 3 Razy dziennie insuline a Stan cukru jest bardzo wysoki od 3 dni

Dzień dobry,

Przy takich wartościach cukru, powinien zgłosić się Pan do szpitala. Hiperglikemia takiego stopnia może grozić kwasicą i innymi powikłaniami. Należy zmodyfikować dotychczasowe dawkowanie leku. Nie pisze Pan ile jednostek insulin na dobę Pan przyjmuje. Czy zachowuje Pan ok. 10 sekundowy okres od wstrzyknięcia insuliny do wyciągnięcia igły ze skóry. Jak wygląda miejsca po wkłuciach, czy nie ma zrostów, przerostu lub zaniku tkanki podskórnej? Najprawdopodobniej zostanie Pan podłączony do infuzyjnej pompy insulinowej, aby przełamać insulinooporność, a następnie otrzyma Pan skorygowaną dawke insuliny, ew. w grę wchodzi zmiana schematu leczenie/preparatu insuliny.
Proszę zgłosić się na SOR lub izbę przyjęć, z taką hiperglikemią nikt nie powinien odmówić Panu przyjęcia do szpitala.

Pozdrawiam serdecznie,

Marek Derkacz

Proszę też pamiętać
Około 90% wszystkich chorych na cukrzycę choruje również na polineuropatię cukrzycową.
Polineuropatią nazywamy uszkodzenie nerwów obwodowych.
Polineuropatia może przebiegać skrycie i ujawniać się w różnie długim okresie od momentu rozpoznania cukrzycy.

Najczęściej pierwszym i głównym objawem jest ostry, piekący i przeszywający ból zlokalizowany jako „ skarpetki”.
Bólom towarzyszy mrowienie i drętwienie kończyn, uczucie ich oziębienia, często przeczulica skóry kiedy to lekki dotyk powoduje ból.
Po pewnym czasie pojawiają się zaburzenia czucia w kończynach.
Objawy nasilają się nocą.

Diagnostyką i leczeniem zajmują się niektórzy neurolodzy. Proszę pamiętać o kontroli

https://portal.abczdrowie.pl/polineuropatia-grozne-powiklanie-cukrzycy