Ćwiczenia dla 14-latka

Witam, nazywam się Robert, mam 14 lat i chciałbym zrzucić trochę "mięska". Mam 182 wzrostu i niestety, ale 82 kg wagi. Według mnie obcinanie posiłków jest bez sensu, ponieważ jeszcze rosnę. Jakie ćwiczenia robić, aby zrzucić trochę na wadze, najbardziej chciałbym zrobić coś z brzuchem. Proszę o pomoc.
14 LAT ponad rok temu

Witam,

Bardzo dobrze, że nie chcesz stosować diet, które nadmiernie ograniczą podaż kalorii. Są one niezdrowe i nieskuteczne na dłuższy okres. Jeśli nie możesz sobie poradzić z tkanką tłuszczową w okolicach brzucha, polecam tradycyjne ćwiczenia na tę partię ciała:
1. Klasyczne brzuszki - połóż się na plecach, ugnij nogi w kolanach, stopy postaw na podłodze. Weź wdech i z wydechem zrób skłon tułowia do przodu. Połóż się z powrotem na plecy. Przy ćwiczeniu miej napięte mięśnie brzucha.
2. Skośne brzuszki - połóż się na plecach, nogi ugnij w kolanach, stop postaw na podłodze. Weź wdech i z wydechem wykonaj skręt tułowia, kierując prawy łokieć ponad lewe kolano. Połóż się na podłodze. Rób ćwiczenie naprzemiennie w obie strony.
3. Połóż się na plecach, ramiona ułóż po bokach w jednej linii z barkami. Ugnij kolana i przyciągnij nogi do klatki piersiowej, tworząc z nią kąt 90 stopni. Weź wdech i z wydechem przenieś nogi na prawą stronę, bez odrywania barków od podłogi. Wróć do pozycji wyjściowej i zmień stronę.

Dodatkowo zacznij jeździć na rowerze albo uprawiać jogging. Są to sporty, które nie tylko świetnie kształtują sylwetkę, ale i wzmacniają kondycję. Polecam również ćwiczenia ze strony www.abccwiczenia.pl.

Pozdrawiam.