Ćwiczenia fizyczne w 15. tygodniu ciąży

witam jestem w 15 tyg ciazy i chcialabym sie zapytac ile czasu moge cwiczyc na steperze w ciagu dnia..a musze cwiczyc i lekko sie odrzywiac bo mam juz nadwage i lekarz mi nie kazal wiecej przytyc niz 12 kg

Przez pierwsze trzy miesiące ciąży ryzyko poronienia jest największe. Jeśli wcześniej Pani ćwiczyła, to można w ciąży wykonywać nadal ćwiczenia. Jeśli zaczyna Pani dopiero teraz, kiedy zaszła w ciążę, lepiej zacząć od drugiego trymestru ciąży.
Proszę wybrać takie formy, gdzie będzie dużo ćwiczeń ud, pośladków, ramion, rozciągających oraz relaksacyjnych. Z wielu form aktywności ruchowej polecam pilates, jogę, streching, także zajęcia na basenie – pływanie, aqua fitness, ale ostrożnie na infekcje, jeśli ma Pani do tego skłonność, lepiej nie korzystać z basenu. Spokojnie, 30 minut dziennie można poświęcić na ćwiczenia.
No i dieta, bardzo ważna, nie tylko ze względu na figurę, ale przede wszystkim na zdrowie Pani dziecka.