Jakie ćwiczenia w ciąży?

Czy w ciąży należy ćwiczyć czy niekoniecznie? Jakie ćwiczenia wykonywać po porodzie żeby zgubić brzuch? I czy można zrobić jakieś badania żeby sprawdzić czy w organizmie nie ma niedoboru kwasu foliowego

Dzień dobry,

ćwiczenia w ciąży można wykonywać, zalecane są kąpiele w basenie.
Natomiast nie ma obowiązku, należy się kierować zasadami zdrowego trybu życia - czyli raz na jakiś czas ćwiczenia są mile widziane.

Po porodzie kobiety bardzo często chudną podczas karmienia piersią. Natomiast najlepszy sposób na redukcję to stosowanie diety - ona daje większość efektów, ćwiczenia fizyczne to ok. 30%.

Odpowiadając na Pani ostatnie pytanie - można wykonać badanie krwi - w celu diagnostyki niedoboru kwasu foliowego.

Pozdrawiam
Joanna Wardenga

Witam,

w ciąży nie należy podejmować "nowych" wysiłków fizycznych. Czyli jeśli na długo przed ciążą ćwiczyła Pani intensywnie na siłowni, to można podtrzymać aktywność fizyczną, zmniejszając jedynie jej intensywność.

Pewnych ruchów/ćwiczeń należy unikać - wstrząsów, używania mięśni tłoczni brzusznej itp - warto poszukać dokładnych informacji na ten temat.

Jeśli przed ciąża nie ćwiczyła Pani w ogóle, można wprowadzić jedynie umiarkowaną aktywność typu spacery, marsze, ćwiczenia ogólnorozwojowe (niska intensywność, brak obciążenia) - czyli nie zapisujemy się na zajęcia fitness (chyba, ze specjalnie przygotowane dla mam :))

Dodatkowo każda ciężarna jak i kobiety starające się o dziecko powinny przyjmować kwas foliowy.

Ćwiczenia po porodzie to już zupełnie inna kwestia - warto zaczynać powoli, dochodząc do siebie po męczącym czasie porodu. Potem już wdrażać się w konkretne wysiłki.

Pozdrawiam i zachęcam do konsultacji on-line
www.poradnialubczyk.pl