Ćwiczenia i odchudzanie u 18-latki

Nie potrafię schudnąć :(. Witam :) W tym roku skończyłam już 18 lat można powiedzieć że w tym roku ciągle jestem na diecie. Gdy zjem coś za dużo idę natychmiast ćwiczyć żeby spalić. Moja waga wynosi 50 kg przy wzroście 163 cm i chciałam bym zejść do wagi 45 kg! Nie podoba mi się mój brzuch , to jest moja największa zmora co z tego że mam 63 cm w talii ale jeszcze jest mało! Ciągle popadam w płacz i w histerię. Jem zbyt małe porcje .Co muszę jeść żeby schudnać ?
KOBIETA, 18 LAT ponad rok temu

Witam
Jeśli chce Pani pozbyć się paru kilogramów zdrowo, trzeba zacząć od regularności spożywania posiłków, niech to będzie 5 posiłków dziennie bez podjadania, co około 3-4 godziny. Należy także spożywać dużo warzyw i owoców, najlepiej w postaci surowej, ograniczyć węglowodany proste na rzecz węglowodanów złożonych (zamienić jasne pieczywo na ciemne pełnoziarniste, biały ryż na ryż brązowy), ograniczyć spożywanie nasyconych kwasów tłuszczowych (masło, margaryna) na rzecz olejów roślinnych (olej rzepakowy, oliwa z oliwek), zamienić słodycze na zdrowe przekąski, unikać wszelkiego rodzaju fast foodów, posiłków smażonych, tłustych i żywności wysoko przetworzonej, ograniczyć spożywanie słodkich soków, napojów gazowanych na rzecz herbat (zielona, czerwona) oraz naparów ziołowych. Do zmiany nawyków należy dodać regularną aktywność fizyczną, taką, jaką Pani lubi, aby ćwiczenia sprawiały radość i przyjemność. Zdrowe i bezpiecznie chudnięcie to chudnięcie około 0,5-1 kg/ tydzień.
Pozdrawiam i życzę powodzenia:)
Natalia Ciesielczuk

0

Biorąc pod uwagę Pani parametry należy stwierdzić, że mieści się Pani w dolnycg granicach normy jeżeli chodzi o masę ciała i nie ma wskazań w kierunku odchudzania. Pani stan emocjonalny oraz opisane nastawienie do siebie i diety sugeruje, że może się Pani cierpieć na początkowe stadium zaburzeń odżywiania, które może się przerodzić w poważny problem. Sugerowałabym wizytę u terapeuty lub w ośrodku zajmującym się pracą z osobami cierpiącymi na anoreksję, gdyż może to Pani przynieść zdecydowanie więcej korzyści niż pomysł na kolejną dietę. Życzę powodzenia.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Witam, najlepszym sposobem będzie racjonalna dieta, w której powinny znaleźć się węglowodany złożone ( czyli np. musli, pełnoziarniste pieczywo, mąki z pełnego przemiału, razowe makarony). Wielonienasycone kwasy tłuszczowe, które są zawarte np. w oleju rzepakowym, oliwie z oliwek, oleju z czarnuszki (oleje spożywać na surowo, jako dodatek do sałatek lub surówek) oraz rybach. Białko, którego najlepszym źródłem jest chude mięso ( np.pierś z kurczaka lub indyka). Ważnym elementem diety są, także warzywa oraz owoce, które dostarczają witaminy oraz składniki mineralne, niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Jednak należy pamiętać, że owoców nie należy spożywać w godzinach wieczornych. Najlepiej jeśli dobowe zapotrzebowanie kaloryczne rozdzielimy na 5 posiłków, spożywanych w miarę możliwości o stałych porach, pamiętając, o tym, iż kolacja powinna być spożyta około 2-3 godziny przed snem, natomiast śniadanie bezpośrednio po przebudzeniu. W utrzymaniu prawidłowej masy ciała pomoże, także spożywanie wody mineralnej (około 1,5 do 2 l/ dobę). Zachęcam, także do zapoznania się z przepisami na zdrowe, pełnowartościowe posiłki
(www.fit-amina.blogspot.com), które w łatwy i szybki sposób będzie mogła Pani przygotować, zarówno sobie jak i bliskim. Na początek najlepsze będą ćwiczenia aerobowe około 45 min/ dzień.

0

Witam!
Dokładne, indywidualne zalecenia żywieniowe mogą być podane po zebraniu wywiadu żywieniowo-chorobowego. Wstępnie zachęcam do przestrzegania zasad racjonalnego żywienia, które podam poniżej.
1. Codzienna aktywność fizyczna i odpowiednia dieta pomaga w zachowaniu pełni zdrowia i kondycji.
2. Podstawą prawidłowej diety jest różnorodność spożywanych produktów. Należy spożywać 4 – 5 posiłków dziennie w odstępach nie dłuższych niż 4 godziny. Dzień powinno rozpoczynać śniadanie.
3. Pełnoziarniste produkty zbożowe (np. chleb razowy, chleb pełnoziarnisty, grube kasze, ryż brązowy) powinny być dla głównym źródłem energii w codziennej diecie.
4. Codziennie należy spożywać warzywa i owoce. Zalecana jest przewaga warzyw nad owocami.
5. Każdego dnia co najmniej dwa razy zaleca się spożywanie mleka i jego przetworów tj. jogurty, kefiry, sery twarogowe.
6. W diecie powinny zostać ograniczone tłuszcze zwierzęce (smalec, tłuste mięsa). Dozwolone są tłuszcze roślinne (tj. olej rzepakowy, oliwa z oliwek).
7. Źródłem białka w diecie powinny być: mięso drobiowe, ryby oraz nasiona roślin strączkowych np. soja, groch, fasola. Należy ograniczyć spożycie tłustego mięsa czerwonego.
8. Przeciwwskazane jest spożywanie dużej ilości soli i słodyczy (źródła „pustych” kalorii).
9. Należy pić wystarczającą ilość płynów– około 1,5-2 litrów dziennie.
10. Należy ograniczyć lub wykluczyć spożywanie alkoholu.
Po przepisy i wskazówki dietetyczne zapraszam również na moją stronę
http://diet-coaching.xaa.pl/ ;
Pozdrawiam,
dietetyk Patrycja Sankowska

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Zdrowe odchudzanie u 18-latki

Ważę 50 kg przy wzroście 163. Nie czuję się dobrze i chciałabym schudnąć, ale w sposób racjonalny i nie zagrażający zdrowiu. Jak tego dokonać? Z góry dziękuję za odpowiedz i pozdrawiam.
KOBIETA, 18 LAT ponad rok temu

Szanowna Pani,

Pani masa ciała nie budzi absolutnie żadnych zastrzeżeń a jej obniżenie może pogorszyć stan Pani zdrowia a co za tym idzie- urody. Czym innym jest natomiast kształt ciała. Być może w codziennym żywieniu zapomina Pani o dostarczeniu ważnych składników i w efekcie masa mięśniowa jest wątła a skóra niedostatecznie promienista i elastyczna. W efekcie nie podoba się Pani wygląd ciala.
Zachęcam do poprawy codziennych nawyków żywieniowych bez konieczności odchudzania. Najlepszym wskaźnikiem do budowania codziennego menu jest tu piramida prawidłowego żywienia, rekomendowana przez IŻŻ. Ważne jest także codzienne spożycie wody na poziomie 1,2-1,5l, wypijanej małymi porcjami, w ciągu całego dnia. Jak rozmieszczać posiłki? Pierwszy z nich- w ciągu godziny po przebudzeniu, kolejne co 3-4 godziny i ostatni na 2-3 godz, przed snem.

Pozdrawiam, Justyna Siwiela

0

Witam serdecznie! Pani masa ciała jest prawidłowa. W celu wymodelowania sylwetki polecam regularne ćwiczenia fizyczne oraz wprowadzenie racjonalnego żywienia. Wskazówki znajdzie Pani na stronie www.diet-coaching.xaa.pl
Pozdrawiam, Dietetyk Patrycja Sankowska

0

Witam, Pani złe samopoczucie bardziej bym wiązała z niską masą ciała niż potrzeba jego odtłuszczania. W mojej ocenie nie ma absolutnie podstaw ani potrzeby do odchudzania. Jeśli jest Pani niezadowolona ze swojej sylwetki to proszę trochę aktywniej zacząć żyć, zafundować sobie systematyczną aktywność fizyczną, a w kwestii żywienia zapraszam na www.dietoterapia.waw.pl. Serdecznie pozdrawiam ;)

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty