Czego to objawy?

Mam 24 lata.  Od paru miesięcy męczy mnie biegunka i wymioty. ponadto bardzo często mam problem ze śliną. Zaczynam się nagle dławić, chociaż nie zauważam wcześniej problemu z jej połykaniem. Co jakiś czas odczuwam również nagłe bóle brzucha przypominające uczucie głodu, przy czym nie jest to możliwe, gdyż zdarza się to po posiłku.
24 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Pani dolegliwości wymagają dokładniejszej diagnostyki gastroenterologicznej. W pierwszej kolejności nasuwa się podejrzenie choroby wrzodowej żołądka (choć biegunka nie jest typowym objawem). Dlatego też proponuję rozpoczęcie diagnostyki od gastroskopii.

Samo zgłoszenie się do lekarza, zebranie dokładniejszego wywiadu oraz przeprowadzenie badania przedmiotowego może naprowadzić na konkretne rozpoznanie.

Ponieważ towarzyszy  przewlekła biegunka, powinno się wykonać przesiewowe badania nakierowujące na konkretną przyczynę dolegliwości: pełną morfologię krwi obwodowej, badanie czynności wątroby, Ca, B12, kwas foliowy, gospodarkę żelazem oraz TSH.

W zależności od wyników badań będzie można zaplanować dalszą diagnostykę, bądź wdrożyć odpowiednie postępowanie.

Serdecznie pozdrawiam!