Zapytaj lekarza

7 4 0 , 6 3 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czerwone plamy i trądzik na twarzy

Witam serdecznie. Mam 18 lat i pewien problem. Otóż walczę z trądzikiem. Mam pełno czerwonych plam na twarzy. Używam maści na noc oraz 2x dziennie myje się mydłem antybakteryjnym. jest na to jakiś domowy sposób? Pozbyć się tych blizn? Nie chce jakiś drogich operacji, czy coś tam. Może zna pani/pan jakieś maści, toniki, nie wiem cokolwiek by pozbyć się tego. Wole szukać u Was opinii niż po internecie. Odwiedzałem dermatologa, lecz pomagało chwilowo, potem cięgle to samo. Czekam na odpowiedź.
MĘŻCZYZNA, 19 LAT ponad rok temu

Trądzik różowaty

Trądzik to nie tylko nieestetyczne krostki, które pojawiają się w okresie dojrzewania. Może on przybrać inną postać. Obejrzyj filmik i dowiedz się więcej o trądziku różowatym.

Niestety, nie ma bardzo efektywnego domowego sposobu pozbycia się blizn potrądzikowych. Najlepsze efekty dają zabiegi laserowe, są one jednak związane z kosztami. Trądzik jest chorobą przewlekłą, z okresami remisji i zaostrzeń. Proszę się nie zniechęcać, leczenie jest długotrwałe. Terapia zalecona przez dermatologa może Pana uchronić przed tworzeniem się kolejnych blizn.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy