Częściowe odrętwienie dolnej wargi i dziąsła po stronie leczonego zęba

Witam, Jestem po leczeniu kanałowym dolnej, prawej 6-tki. Po dwóch dniach nie ustało znieczulenie tzn. czyłam częściowe odrętwienie dolnej wargi i dziąsła po stronie leczonego zęba. Po powrocie do pani stomatolog ustaliła, że stan nie wynika z zastosowanego znieczulenie (artykaina) bo nie miałam zdrętwiałego języka. Powiedziała, że takie sytuacje się zdarzają (powikłania). Przepisała mi nst. leki: ampułki Nivalin, Alanerv, Metypred, Neurotop, wit PP. Generalnie nie czuję bólu, oczywiście oprócz nagryzania, poza tym nic mi się dzieje. Acha, wypisała mi również skierowanie na rehabilitację. Czy taki stan to rzeczywiscie częste powikłanie i czy te leki są bezpieczne, bo czuję po nich lekkie zawroty głowy i boję się jeżdzić samochodem.

Jest to wynik podrażnienia lub uszkodzenia nerwu zębodołowego jako następstwo znieczulenia przewodowego. Znieczulenie języka to odrębna sprawa bo język jest unerwiany przez nerw językowy, który przebiega w sąsiedztwie nerwu zębodołowego dolnego. Jest to najczęściej problem który powinien ustąpić po kilku lub kilkunastu tygodniach. Leki Nivalin, Metypred i Neurotop odstawiłbym na Pani miejscu bo one na pewno nic nie pomogą. Co do preparatów witaminowych jak Alanerv i wit.PP to może je Pani brać bo na pewno nie zaszkodzą. Jak najbardziej może pomóc fizjoterapia: laser biostymulujący, masaż i ćwiczenia tej okolicy. Nie powinno się prowadzić samochodu jeśli bierze Pani karbamazepinę (Neurotop) i stąd występują zawroty głowy. One powinny ustąpić po 2-3 tyg regularnego brania leków, ale w Pani przypadku te leki nic nie pomogą.