Częsta zgaga i otyłość

Dobry wieczór, mam często zgagę po kawie (i sporą otyłość), czy muszę z niej zrezygnować? Chciałbym przejść na dietę lekkostrawną (faktycznie źle mi po żytnim razowym jak do tej pory - przejdę na kajzerki pszenne i sucharki)- czy z kawy normalnej przejść na zbożową z mlekiem? Czy zbożowa to nie jest też "ciężka"?

Magdalena StusiĹska

Przede wszystkim- aby poprawić problem zgagi należy zredukować masę ciała. Przejście na kawę zbożową może nieco osłabić objawy.