Wartości odżywcze bułek kajzerek

Witam czy bulki kajzerki sa niezdrowe?

Witam,

Nie powiedziałabym tak od razu że są niezdrowe ale z pewnością bezwartościowe. Produkowane są z mąki pszennej z które wszystko co najlepsze zostało usunięte. Bułki pszenne są prawie pozbawione błonnika, witamin i wielu minerałów. Do tego są sztucznie napompowane chemią, mają dodatek spulchniaczy i innych sztucznych dodatków. Zdecydowanie lepsze będą bułki pełnoziarniste z mąki żytniej razowej, nie oczyszczonej.

W razie dodatkowych pytań zapraszam na konsultację lub zachęcam do kontaktu
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk

Dla zdrowej osoby nie są wskazanym produktem w codziennej diecie. Są oczyszczone, pozbawione błonnika i wartości odżywczych. Niemniej taka bułka zjedzona raz na jakiś czas na pewno nie zaszkodzi. Osoby wymagające diety lekkostrawnej zaś muszą spożywać tylko tego typu pieczywo.