Częste i krótkotrwałe zaniki pamięci

Mam 17 lat i od kilku miesięcy zdarzają mi się częste ale krótkie zaniki pamięci. Potrafie o czymś mówić i nagle zapominam co miałem powiedzieć. Potrzebuje wtedy minuty lub dwóch żeby sobie przypomnieć. Czasem chce coś zrobić i nagle zapominam co. Takie coś zdarza mi się nawet 3 razy w przeciąu 5 minut i około 15-20 razy na dzień. Proszę o poradę.
MĘŻCZYZNA, 17 LAT ponad rok temu

Przyczyny autyzmu

Autyzm to dziecięce zaburzenie rozwojowe. Częściej występuje u chłopców niż u dziewczynek. Co jeszcze warto wiedzieć na temat autyzmu? Obejrzyj film i dowiedz się, jakie są jego przyczyny.

Witam serdecznie,
Chwilowe zaniki pamięci występują u większości ludzi i nie są niepokojące. U Ciebie występują one dość często i podejrzewam, że utrudniają Ci codzienne funkcjonowanie.
Mogą być one spowodowane między innymi niedoczynnością tarczycy, urazami głowy, zaburzeniami psychicznymi (takimi jak zaburzenia nerwicowe czy lękowe) i wieloma innymi.
Spróbuj na początku zadbać o odpowiednią ilość snu, odpoczynek oraz aktywność fizyczną. Jedz produkty bogate w magnez, potas oraz żelazo. Jeśli to nie pomoże wskazana będzie wizyta u specjalisty.
Pozdrawiam

Absolwentka psychologii Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie.
0

Może to być związane z zaburzeniami koncentracji i nastroju. Roztargnienie, rozproszenie uwagi, niepokój , pogorszenie nastroju, poczucie zagrożenia nasilają zaburzenia . Jak z czytaniem i pisaniem Jak idzie nauka w szkole Pamięć i uwaga też wymagają treningu Ważna dobra organizacja nauki i wypoczynku, zdrowy tryb życia Wskazana rozmowa z psychologiem szkolnym

Specjalista neurolog. Ekspertka w dziedzinie leczenia migreny oraz przewlekłego bólu głowy.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy