Zapytaj lekarza

7 3 7 , 1 6 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Częste krwotoki z nosa a wegetarianizm

Witam. Od kilku miesięcy mam częste krwotoki z nosa. Już jako dziecko takowe miewalam jednak teraz występują kilka dni w tygodniu . Zastanawiam się czy wegetarianizm może mieć na to wpływ ponieważ rok temu zrezygnowałam z mięsa. Jeśli chodzi o odżywianie to staram się jeść zdrowo, unikam cukru, fast food'ow i regularnie uprawiam sport. Co może być powodem takich krwotokow?
KOBIETA, 19 LAT ponad rok temu

Migrenowe bóle głowy a zatoki

Migrenowe zatok nie są często efektem chorób neurologicznych, ale zaburzeń pracy zatok. Obejrzyj film i dowiedz się więcej o zależności między migreną a zatokami.

Witam, krwotoki z nosa mogą być skutkiem anemii która wynika z niedoboru żelaza. W pierwszej kolejności powinna Pani wykonac morfologię krwi i zgłosić się do lekarza, aby ewentualnie wykluczyc tę opcję. Może dieta wegetariańska nie jest do końca dobrze zbilansowana i brakuje w niej tego składnika. Proszę pamiętać, ze żelazo niehemowe znajdujące się w roślinach jest o wiele gorzej przyswajalne od żelaza hemowego pochodzącego z produktów odzwierzęcych (mięso). Zródłami żelaza w diecie wegetariańskiej będą orzechy, zboża, pestki dyni, strączku suszone owoce, brokuły i wiele innych. Przyswajanie żelaza z żródeł roślinnych ułatwi towarzystwo witaminy C w posiłkach (np. Jesli dodatkiem węglowodanowym w obiedzie jest kasza gryczana zawierająca żelazo, warto jako warzywa użyć kiszonek lub sałatki z pomidorów, gdyż sa one zrodłami witaminy C)

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy