Cztery pęcherzyki na wydruku USG

Byłam na badaniu usg (dopochwowym), jestem w 4 tygodniu ciąży, ale według OM powinnam być w 6tc. Na opisie usg jest napisane: błona śluzowa grubości 12 mm niejednorodna z kilkoma pęcherzykami. Dodam, że moja ginekolog nie potwierdziła żadnego zarodka. Wielkość największego pęcherzyka to 0,32 mm. Dodatkowy opis: jajnik prawy o wym. 40x21 mm z pęcherzykiem o śr. 18 mm. Wynik HCG to 970. Moje pytanie: czym są owe pęcherzyki (na wydruku z USG widoczne są cztery różnej wielkości, a nie jak w przypadku ciąży jeden)? Czy w ogóle jest szansa na prawidłowo rozwijającą się ciążę?

Witam!

Na podstawie podanego terminu miesiączki nie da się jednoznacznie oszacować kiedy miały miejsce dni płodne oraz dokładnie wyliczyć wieku ciąży. Do tego celu używa się badania USG. Metoda polega na pomiarze wielkości poszczególnych struktur płodu i przyporządkowaniu im określonego wieku ciąży. Dokładność oceny wieku ciążowego od około 8 do około 20 tygodnia ciąży wynosi około +/- 4-7 dni.

Uwidocznienie pęcherzyka ciążowego możliwe jest od około czwartego-piątego tygodnia ciąży (licząc od daty ostatniej miesiączki).
Zarodek jest widoczny i można zmierzyć jego wielkość w okolicach między piątym, a szóstym tygodniem ciąży. W tym okresie należy uwidocznić prawidłowe zagnieżdżenie pęcherzyka ciążowego. W tak wczesnym okresie ciąży, w jakim Pani się znajduje czasem nie można jednoznacznie ustalić położenia pęcherzyka ciążowego (średnia wielkość zarodka w 4 tygodniu ciąży - to około 0,36 mm do 1mm, a pęcherzyka ciążowego - ok. 3 mm).
Na pewno należy powtórzyć badanie USG w najbliższym czasie, a także kontrolować dynamikę przyrostów beta HCG. W tym czasie można będzie potwierdzić etiologię występujących pęcherzyków.

Pozdrawiam serdecznie!