Czy 4-latek z klatką szewską może zacząć uczęszczać na zajęcia judo?

Witam ! Czy 4-latek z klatką szewską może zacząć uczęszczać na zajęcia judo? Czy istnieją jakieś przeciwwskazania?

Witam,
aktywność fizyczna jest wskazana. Na zajęciach judo jest też czas na ćwiczenia ogólnorozwojowe. W przypadku klatki piersiowej szewskiej ważne jest regularne wykonywanie:
-ćwiczeń oddechowych,
-ćwiczeń rozciągających mięśnie i więzadła klatki piersiowej,
-ćwiczeń wzmacniających mięśnie grzbietu i brzucha,
-ćwiczeń zwiększających wydolność organizmu,
-ćwiczeń zwiększających ruchomość klatki piersiowej.

Pozdrawiam