Czy Adacel można zastosować w ciąży?

Witam, czy szczepionka Adacel jest bezpieczna w ciazy? Czy nie wpłynie źle na dziecko?

Redakcja abcZdrowie

Witam,

szczepionka Adacel może być podawana kobiecie w ciąży, ale wyłącznie na wyraźne zalecenie lekarza, który oceni bilans korzyści i ewentualnego ryzyka.

Jak informuje producent leku, to właśnie lekarz powinien pomóc podjąć decyzję dotyczącą przyjęcia szczepienia Adacel w ciąży. Jest to o tyle ważne, ponieważ podanie szczepionki Adacel kobiecie ciężarnej daje szansę przekazania ochrony dziecku jeszcze w życiu płodowym, co jest w stanie ochronić maleństwo przed krztuścem w pierwszych kilku miesiącach jego życia.

Proszę więc przedyskutować temat z lekarzem prowadzącym Pani ciążę.

Więcej o szczepieniach w czasie ciąży przeczytać można w jednym z naszych artykułów dostępnych pod linkiem: https://portal.abczdrowie.pl/szczepienia-w-ciazy.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.