Czy anemia może mieć wpływ na poronienie?

Witam. Mam 24 lata, mam jedno dziecko 20-miesięczne. Od dawna nie mogę się uporać się z niedokrwistością. To są moje ostatnie badania krwi (19.0.82010): HGB 7 mmol/l MCV 86 [fl] HCT 32 [%] RBC 3,78 [T/l] WBC 6,9 [g/l] PLT 145 [g/l] W tym roku zaszłam drugi raz w ciążę i moje wyniki nie różniły się w ogóle od tych. Niestety w 13. tygodniu ciąży dowiedziałam się, że zarodek obumarł i w dniu 18.08.2010 miałam zabieg usunięcia. Proszę mi powiedzieć, czy anemia może mieć wpływ na poronienie? Przez 3 miesiące tej drugiej ciąży nic nie przytyłam, tylko prawie kilogram schudłam. Czy powinnam zrobić jeszcze jakieś dodatkowe badania, aby dowiedzieć się, czym spowodowana jest ta niedokrwistość?
24 LAT ponad rok temu

Witam.

Normy stężenia hemoglobiny dla kobiet w ciąży są nieco niższe niż dla nieciężarnych. Pani wynik - aczkolwiek znajduje się blisko dolnej granicy - mieści się w tych normach. Na pewno wskazana jest konsultacja ginekologiczna.

Pozdrawiam