Czy aparat na zęby jest bardzo uciążliwy?

Dzień dobry, zaczęłam niedawno leczenie ortodontyczne. Dostałam od lekarza plan leczenia. Widnieje tam zdanie: "poszerzenie górnego łuku źębowego za pomocą aparatu grubołukowego typu Hyrax oraz płyty Nance'a rozklinowującej do otwierania zgryzu i leczenia zgryżu głebokiego". Zrobiłam research nt. aparatu Hyrax i się przeraziłam. Jednak nie jestem pewna czy powyższy opis mówi o typowym aparacie Hyrax (ze względu na ta płytkę Nancea). Byłabym bardzo wdzięczna za kilka słów o aparacie jaki mam mieć. Tzn. jak wygląda i czy jest bardzo uciążliwy w noszeniu. Jestem 100 procentowo pewna że chcę go założyć, jednak mam to być juz za tydzień a narazie nie mogę przez ten strach spać :(((

Nie wiem co Panią przeraziło. Hyrax bywa uciążliwy - zwłaszcza przez pierwszy okres adaptacji. Na pocieszenie - używają go miliony pacjentów na całym świecie. Pozdrawiam