Czy Aspat i Alat dla niemowlaków posiada rozszerzoną normę?

Dzień dobry, Od jakiegoś czasu córeczka (skończone 8 miesięcy) ma dziwne wzdrygnięcia (posiadam filmiki). Najczęściej pojawiają się one podczas jedzenia, ale nie jest to regułą. Zdarzają się wzdrygnięcia, że jak leży na pleckach na macie podczas zabawy lub na przewijaku przy zmianie pieluchy. Nie traci przy tym kontaktu wzrokowego, nie płacze, raczej jej to nie boli. Te sytuacje zdarzają się w ciągu dnia, w czasie aktywności, nigdy w czasie snu. Wykonane zostało egg podczas snu oraz usg główki - badania nic nie wykazały. Zrobiliśmy również badania krwi (wyniki podane niżej). Zlecono nam jeszcze badanie usg dna oka. Ostatnio córeczka przestała to robić, chyba na 2 dni i teraz ponownie się pojawiły. Córeczka ogólnie dobrze się rozwija - turla się, pełza, widać, że próbuje przyjąć pozycję do raczkowania, gaworzy, chwyta wszystkie zabawki, jeszcze nie siedzi i nie siada. Czy mieliście Państwo z taką sytuacją wcześniej do czynienia? Co to może być? Badania morfologii: Hematologia: rozmaz mikroskopowy - pałeczkowate 1 - neutrofile 14 - eozynofile 1 limfocyty 79 monocyty 1 limfocyty zmienione 4 Morfologia RBC 4,19 HGB 11,5 HCT 33,2 MCV 79,2 MCH 27,4 MCHC 34,6 RDW 13 WBC 7,7 LYM 5,6 MXD 0,7 NEU 1,4 LYM%72,4 MXD% 8,0 NEU% 19,6 PLT 387 PDW 9,7 MPV 9,0 P-LCR 16,9 Biochemia - wapń całkowity 2,76 (norma 2,15-2,57) - o czym to może świadczyć? Aspat 54,2 (norma <50) Alat 41,0 (norma <35) Czytałam, że Aspat i Alat dla niemowlaków posiada rozszerzoną normę - czy to prawda?

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuje zgłosić się z dzieckiem do lekarza neurologa dziecięcego