Czy badanie dna oka może wykluczyć cukrzycę?

Witam serdecznie. Od jakiegoś miesiąca mam pewne objawy takie jak : mrowienie kończyn ( głowie prawa stopa ), bóle w dużych palcach u stóp, mroczki przed oczami, bóle brzucha i bulgotanie w nich, czasem mam wrażenie że idąc prosto stopy mi uciekają i się chwieję, lekko pomarańczowe podeszwy stup. Robiłem EKG, USG jamy brzusznej, badanie dna oka. Okulista powiedział mi że w prawym oku mam malutką dziurkę w siatkówce i wadę -1 na obu oczach. Czy jeśli po badania dna oka nie wyszła mi np cukrzyca to znaczy że jej nie mam ? Niestety na pobranie krwi idę dopiero w połowie miesiąca. Jakie badania mogę jeszcze wykonać ? Są to objawy dla jakiejś typowej choroby ? Dodam że będąc małym miałem zapalenie opon mózgowych oraz ataki padaczki ( wyleczone ). W rodzinie masa osób cierpi na problemy z Sercem. Pozdrawiam i dziękuje za pomoc :)

Witam!
Badaniem dna oka nie wykluczymy cukrzycy. Najlepiej zrobić "krzywą cukrową", podstawowe badania laboratoryjne. Zgłasza Pan wiele dolegliwości i dywagacji na temat wyimaginowanych chorób. Proponuję konsultację i leczenie w Poradni Zdrowia Psychicznego - prawdopodobnie należy wyciszyć napięcia, obawy, lęki i nastawienie altruistyczne-hipochondryczne.
Pozdrawiam i życzę powodzenia
W. Łuczkowski.