Czy bakteria Helicobacter jest zaraźliwa?

Wynik 5,23 na teście na bakterię helicobacter to dużo? Czytałam że jest to zaraźliwe. Czy jest ryzyko że mogłam zarazić kogoś z rodziny lub chłopaka? Czy objawem tego zakażenia mogą być także zawroty głowy i osłabienie?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Zawroty głowy i osłabienie nie są specyficznym objawem infekcji. Proszę udać się na wizytę do lekarza, który wdroży odpowiednią terapię.