Czy będę mógł dalej kontynuować terapię u mojego psychologa?

Bardzo proszę o pomoc, bo już nie wiem, co mam zrobić. Zapisałam się na nfz do psychologa. Po kolejnej wizycie zalecił spotkanie u psychiatry. Mój psycholog jest w trakcie szkolenia na psychoterapię. Czy to oznacza, że on już nie będzie ze mną pracował? Psychiatra, którego dostałam nie jest psychoterapeutą. Nic już z tego nie rozumiem... Wiem, że powinnam zapytać o to psychologa, ale do wizyty mam miesiąc i na samą myśl, że skończę wizyty u psychologa dostaję mdłości. Za dużo już powiedziałam...

Nie jestem pewna jak dokładnie wygląda sytuacja, ale mogę przypuszczać, że psychologa zaniepokoił stan Pani kondycji psychicznej i stąd konsultacja u lekarza-psychiatry, który po rozpoznaniu może zlecić np. jakieś potrzebne leki (np antydepresyjne). Psychiatra nie będzie z Panią prowadził psychoterapii, jego zadaniem jest przeprowadzić rozmowę która zobrazuje mu stan Pani psychiki. Psycholog może być w trakcie nauki w którejś ze szkół psychoterapii i może już w tym czasie prowadzić psychoterapię - to się nazywa, że jest "psychoterapeutą w procesie certyfikowania". Według mnie jak najbardziej może dalej prowadzić z Panią terapię. Powodzenia.