Czy bez konsultacji z neurochirurgiem się nie odbędzie?

Witam.Proszę o pomoc, ponieważ farmakoterapia nie przynosi ulgi. Z Rezonansu wynika m.in.Obniżenie sygnału T2 krążka międzykręgowego na poziomie c 5,6 dehydratacja.Wielopoxiomowe zmiany zwyrodnieniowe trzonów kręgowych z nierównym zarysem blaszek granicznych. Bulging krążka międzykręgowego C3,4 zmniejszający przedrdzeniowa rezerwę płynowa. Zwężenie struktur kanału nerwu rdzeniowego obustronne.Protrusio krążka międzykręgowego na poziomie C4,5,6 zmniejszający przedrdzeniową rezerwę płynową.Zwężenie struktur kanału nerwu rdzeniowego obustronne, intensywniej po stronie prawej. Modelowanie korzenia nerwu rdzeniowego prawego. Ortopeda analizując płytę z badania stwierdził, że to nie wypuklina a już przepuklina. Mam zapisane leki: Sirdalud 4 mg, skudexa, milgamma i zalecony odpoczynek. Chwilowo mam się wstrzymać przed rehabilitacją, dopóki nie minie tą ostra faza. Jednak stosowane leki nie przynoszą oczekiwanych rezultatów. Najważniejszym problemem jest dla mnie drętwienie rąk, bardzo bolesne. W prawej dochodzi do problemów z utrzymaniem czegoś w dłoni, z wykonywaniem codziennych czynności. Czy bez konsultacji z neurochirurgiem się nie odbędzie?

Redakcja abcZdrowie

Witam,

zmiany opisane w badaniu MRI wskazują na zaawansowany charakter choroby zwyrodnieniowej kręgosłupa. Szczególnie niepokojące może być zwężenie struktur kanału nerwu rdzeniowego oraz modelowanie korzenia nerwu rdzeniowego, które to prawdopodobnie są źródłem nasilonych dolegliwości i zaburzeń czucia w kończynie górnej.

Proszę zapoznać się z naszym artykułem: https://portal.abczdrowie.pl/zaburzenia-czucia.

Natomiast trudno powiedzieć, czy opisane zmiany kwalifikują się do zabiegu operacyjnego – z pewnością powinna Pani kontynuować farmakoterapię przez czas wyznaczony przez ortopedę. Niestety w przypadku dużych zwyrodnień czas leczenia może się wydłużyć, a efekty mogą odbiegać od oczekiwanych. Z pewnością dużo skuteczniejsze będzie połączenie farmakoterapii z fizjoterapią.

Do tego momentu proszę unikać długotrwałego stania, siedzenia, a także przeciążania kręgosłupa w inny sposób. Warto również umówić się na wizytę do neurochirurga – poza opisem konieczne jest zapoznanie się ze zdjęciami MRI.

Więcej informacji odnajdzie Pani pod tym adresem: https://portal.abczdrowie.pl/operacja-dyskopatii-wskazania-opis-zabiegu-powiklania.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.