Czy ból gardła i brak temperatury to skutek nerwicy?

witam mam problem otoz od trzech tygodni borykam sie z bolem gardla, brak temperatury; tydzien temu zaczalem odczuwac wezly na szyji-jeden ruchomy wielkosci 1,5cm z jednej strony; od momentu jego wykrycia sprawdzam cale swoje cialo; pod pachami brak; przy udach znalazlem 3 kulki malutkie wielkosci 0,5cm max; do tego dochodzi bol prawej lopatki, dretwienie rak, bol reki obok pachy przy bicepsie, w przedramieniu i bol palcow oraz lokcia; czasami odczuwam bol przy lewej kostce u stopy i za kolanami; co mi moze dolegac? jestem naprawde zmartwiony, bez przerwy szukam informacji w internecie; przebywam za granica, do lekarza w Polsce pojde po swietach:/ prosze o pomoc; mozliwe ze to po prostu jakas nerwica? szyje badam bezprzerwy, nie ma minuty zebym o tym nie myslal

Witam. Na pewno warto wykluczyć chorobę organiczną. W każdym razie myślę, że jest prawdopodobne u Pana lękowe podłoże tych objawów, licznych zresztą. Sam Pan pisze, że bez przerwy się Pan bada, monitoruje, wyszukuje informacji - to może potęgować stres, stres z kolei przekłada się na wzrost napięcia ciała, a to może nasilać objawy - i tak w kółko. Polecam konsultację u psychologa lub psychoterapeuty, aby przyjrzeć się jak funkcjonuje Pana psychika. pozdrawiam i trzymam kciuki.