Dlaczego mam kłujący ból głowy w jednym miejscu?

Witam, od 5 tygodni mam punktowy kłócący ból głowy w jednym miejscu - sekundowy. Ból zlokalizowany nad prawym uchem z tylu głowy. Pojawił się tez szum uszny w uchu. Badanie u neurologa Ok( rozpoznanie G.54, G44) krwi Ok, dno oka Ok, mr szyjny - spłycenie lordozy szyjnej, skrzywienie kręgosłupa w lewa strona bez istotnych zmian. ( problemy ogólnie i zwyrodnienia z odcinkiem lędźwiowym) Nie ukrywam ze strasznie zjada mnie stres przez ten ból, od 3 dni ma tez takie dziwne uczucie mrowienia swędzenia ciała ( bardzo lekkie ) Czekam na mr głowy z kontrastem ale strasznie zjada mnie stres i czarne myśli:/

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

punktowy i krótkotrwały ból głowy może mieć różne przyczyny. Często jest to związane z napięciem mięśniowym, migreną, nerwobólem, stresami lub innymi czynnikami. Szum uszny, który towarzyszy bólowi głowy, może wskazywać na zaburzenia słuchu lub problemy z układem krążenia. Uczucie mrowienia i swędzenia ciała może być związane z nerwobólami, neuropatią lub innymi chorobami neurologicznymi. Badanie MRI z kontrastem powinno rozwiać wszelkie wątpliwości.

Ponadto, skrzywienie kręgosłupa i zwyrodnienia odcinka lędźwiowego również mogą przyczyniać się do opisywanych przez Pana symptomów. Ważne jest, aby prowadzić zdrowy tryb życia, dbać o odpowiednią postawę ciała, regularnie wykonywać ćwiczenia, a także unikać czynników ryzyka, takich jak palenie papierosów, nadmierne spożycie alkoholu, stres, brak snu i niezdrowa dieta.

Więcej informacji na podany temat znajdzie Pan w artykule, do którego odsyłam poniżej:

https://portal.abczdrowie.pl/bol-glowy

https://portal.abczdrowie.pl/objawem-jakich-chorob-sa-szumy-uszne

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.