Czy ból za mostkiem może mieć jedynie podłoże nerwicowe?

witam. czy jeżeli w badaniu tętnic pod tomografem nie wyszła choroba niedokrwienna serca -(ok. pół roku temu) to teraz może do niej dojść? czy dolegliwości bólu za mostkiem,ściskania, wyraźnego dyskomfortu może w tym wypadku mieć tylko nerwicowe podłoże.biorę pramolan, od jutra lekarz zmienił na parogen(mówi o większej skuteczności).mam kompleksowe badania i wychodzi na to, że jestem zdrowa jednak od strony mostka, uścisku, gniecenia, bólu przy dotyku a raczej przyciskania mostka czuję się źle.

Lek. Magdalena Pikul

Witam. Tak. Opisane objawy mogą być związane z nerwicą, zwłaszcza jeśli wykluczone zostały przyczyny organiczne.