Czy brak miesiączki jest groźne dla zdrowia?

Dzień dobry. Chciałam się dowiedzieć czy brak miesiączki jest groźny dla zdrowia? Niemądrze się odchudzałam i zastanawiam się czy muszę przybrać na wadze,aby znów mieć miesiączkę..czy mogę zostać przy aktualnej wadze? Ważę 44 kg przy 159 cm wzrostu. Dziękuję za odpowiedź.

Witam. Pani waga jest zdecydowanie za niska, co może doprowadzić do rozwinięcie się niedoborów pokarmowych, anemii czy zaburzeń hormonalnych. Przede wszystkim powinna Pani wykonać podstawowe badania krwi pod kierunkiem lekarza poz oraz zacząć odżywiać się racjonalnie.