Czy brak okresu może być spowodowany tabletkami?

Witam okres spoznia mi sie juz 8 dni jestem po porodzie 5 miesiecy a od 3 mam okres biore rowniez tabletki na odchudzanie i mam duzo stresu zwiazanego z stanem zdrowia dziecka czy brak okresu moze byc spowodowany tabletkami ?

Redakcja abcZdrowie

Witam,

nie napisała Pani jakiego rodzaju tabletki na odchudzanie ma Pani na myśli. Natomiast jak najbardziej niektóre z tego typu specyfików, a także stres oraz być może brak równowagi hormonalnej spowodowany stosunkowo krótkim czasem od momentu narodzin dziecka mogą być prawdopodobnymi przyczynami zaburzeń menstruacji. Proszę się zapoznać z tym artykułem: https://portal.abczdrowie.pl/jakie-sa-przyczyny-braku-okresu.

Jeżeli długość Pani cyklu przekroczy 35 dni, sugerowałabym wizytę u ginekologa w celu ustalenia przyczyny braku miesiączki. Pozwoli to na potwierdzenie lub wykluczenie zaburzeń hormonalnych czy choćby ciąży. Jeżeli specjalista nie odnajdzie żadnych patologii w funkcjonowaniu narządu rodnego, to być może warto wziąć pod lupę Pani styl życia – to jest dietę oraz suplementy, które Pani zażywa. Zbyt mała podaż kalorii lub spożywanie bezwartościowych czy przetworzonych dań może odbijać się negatywnie na zdrowiu – w tym na cyklu miesiączkowym. O preparatach na odchudzanie i o zdrowym sposobie na utratę zbędnych kilogramów przeczyta Pani pod tym adresem: https://zywienie.abczdrowie.pl/preparaty-na-odchudzanie.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.