Czy brak reakcji dziecka na grzechotkę jest niepokojący?

Witam, Mam dwumiesiecznego synka. Od kilku tygodni ładnie przekładał główkę, wodził oczkami za zabawką. Jednak od około tygodnia układa główkę tylko na prawą stronę, nie śledzi grzechotki. Nie reaguje na glos i nie obraca głowy. Czy coś się mogło stać? Czy to tylko chwilowe? W pozycji na brzuszku także nie unosi za bardzo główki. Czy to normalne czy powinnam pójść z tym do pediatry?

Witam Panią Serdecznie,

Według mojej opinii, nie ma powodu do niepokoju, jednak dla Pani komfortu wskazana byłaby kontrolna konsultacja pediatryczna, celem rozwiania Pani obaw.

Życzę Pani i Synkowi radości w codzienności,
irena.mielnik.madej@gmail.com

Witam.
W rozwoju dziecka mniej ważne są ramy czasowe w jakich zachodzą zmiany, a bardziej czy zachodzą one jedna po drugiej w określonej kolejności czynności/zadań, które dziecko powinno się nauczyć.
Myślę, że dla Pani (i swojego) spokoju proponuję wizytę u lekarza pediatry, który zbada dziecko pediatrycznie, neurologicznie oraz oceni zmiany rozwojowe.
Życzę radości z macierzyństwa i dobrych chwil,
Dariusz Pysz-Waberski

Witam, jeżeli coś Panią niepokoi w zachowaniu dziecka proszę się zwrócić do lekarza pediatry synka. Każde dziecko rozwija się w sposób indywidualny, ma prawo Pani mieć wątpliwości, żeby je rozwiać proszę porozmawiać z lekarzem. Pozdrawiam serdecznie

Witam Panią
Każde dziecko rozwija się w swoim tempie.
Zmiany które następują w rozwoju niemowląt
nie muszą być tożsame z postępami Pani maluszka.
Trudno jest stwierdzić nieprawidłowości w rozwoju
2-miesięcznego dziecka nie widząc dziecka.
Jeżeli jednak uważa Pani, że dzieje się cokolwiek
niepokojącego w rozwoju Pani synka, należy jak najprędzej
udać się z dzieckiem do lekarza pediatry.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz
psycholog
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl