Czy brak ruchu może skutkować takimi zaburzeniami?

Skończyłem ostatnio 18 lat i zauważyłem u siebie pogorszenie funkcji poznawczych, wszystkie zadania są zauważalnie znacznie trudniejsze i nie mogę zrozumieć ani zapamiętać prostych rzeczy. Ponad to zapominam trudniejsze słowa i ciężko jest mi złożyć sensowne zdanie podczas rozmowy. Czy brak ruchu może skutkować właśnie takimi zaburzeniami?

Witam,

dziękuję, że wybrałeś ABC Zdrowie. Posiadam za mało informacji na temat Twojego trybu życia, na pewno nadmierne korzystanie z internetu, brak ruchu i świeżego powietrza może dawać takie objawy. Proponuję abyś więcej wychodził z domu, spróbował aktywizować się poprzez bieganie, chodzenie z kijami, jazdą na rowerze, dotlenianiem organizmu i płuc poprzez głębokie oddychanie na świeżym powietrzu. Dobrze jest też jeść dużo warzyw i owoców: brokuły, pomarańcze, jabłka, gruszki, sałata i inne, w dużych ilościach. Mniej mięsa, żółtych serów. Komputera używać tylko do nauki, jak najmniej starać się z niego korzystać. Pozdrawiam Cię serdecznie.