Kiedy leki zaczną działać na mojego syna?

Od 2 czerwca br. syn 14 lat ma przepisany lek Asentra po stwierdzeniu depresji przez psychiatrę. Zaczynał od 1/4 tabletki, stopniowo zwiększając do półtora tabletki. Od 9 lipca przyjmuje już maksymalną ilosc 1,5 dawki tabletki Asentra. Chciałam się zapytać kiedy lek zacznie działać, czy to normalne że jeszcze nie działa, a jest wręcz jeszcze gorzej. Syn nie jest w stanie nic zrobić, nawet nie ma ochoty umyć się, ma problem ze snem, potrafi nie spać cała noc. Jedynie gra na komputerze lub patrzy w komórkę. Najgorsze jest to że ma cały czas myśli samobójcze.

Dzień dobry, dziękuję za skorzystanie z portalu ABC Zdrowie, proponuję aby jak najszybciej skontaktowała się Pani z psychoterapeutą i w spotkaniu wzięła udział razem z synem. Tragedią dzisiejszych nastolatków była pandemia i zamknięcie w domu, z czego wynika brak ruchu i kontaktów z kolegami. Proszę próbować aktywizować syna, począwszy od małych kroków- wyjścia na spacer, zakupów w sklepie, kontaktów z innymi rówieśnikami. Proszę też ograniczyć synowi korzystanie z telefonu i komputera. Można też wyjechać gdzieś z synem na wakacje, gdzie będzie musiał uczestniczyć w zajęciach na świeżym powietrzu. Proszę nie przywiązywać się do żadnego leku, bo to nie lek decyduje o zdrowiu Pani syna tylko ruch, z którego jak widać, już dawno zrezygnował, więc teraz proszę wdrażać go w jazdę na rowerze, spacery, bieganie, zapisać do klubu sportowego, na basen, siłownię, jezioro. Oczywiście pobyt nad wodą powinien być pod kontrolą. Bardzo często jest tak, że rodzice z własnej wygody nie zajmują się własnymi dziećmi, więc te szukają zastępczej aktywności- telefonu i komputera. Jak najszybciej proszę zgłosić się do psychoterapeuty i aktywizować syna, wyciągając go z domu nawet na siłę. Powinien również pomagać w domu przy sprzątaniu, prasowaniu, gotowaniu i innych czynnościach dnia codziennego. Proszę także zaproponować czytanie książek. Życzę powodzenia i pozdrawiam.