Czy to możliwe, że jest to skutek uboczny nowych leków?

Dzień dobry. Choruje na depresję. Mam różne zaburzenia lękowe, borderline, zaburzenia osobowości unikającej i sama nie wiem co jeszcze. Zażywam od dawna mirror i pregabaline. Niedawno mam dołączone nie leki ketrel i apra. I właśnie od kilku dni... Słyszę głosy. Nie wiem czy faktycznie je słyszę skoro wiem że je słyszę. Pochodzą z wnętrza głowy. Czy to możliwe, że to jest skutkiem ubocznym nowych leków czy już popadam w schizofrenię. Proszę o odpowiedź, aż bije się o tym powiedzieć lekarzowi, żeby nie dostać nowej diagnozy. Z góry dziękuję za odpowiedź.

Dzień dobry, dziękuję za skorzystanie z portalu ABC Zdrowie. Proszę Pani, proponowałabym powolne aktywizowanie swojego ciała, proszę zacząć od spacerów. Nie wiem czy Pani pracuje, czy się uczy, więc proszę się jak najszybciej zgłosić się do psychoterapeuty i wziąć sprawę we własne ręce a nie oczekiwać na nową diagnozę i nowe leki. Przy wszelkich schorzeniach najlepszy dla Pacjenta jest ruch, wyjście z domu, nawet na siłę. Proszę też znaleźć sobie w internecie ćwiczenia, sportowe lub z jogi, które można wykonywać w domu a także ćwiczenia oddechowe i medytacyjne. Jest Pani bardzo młodą osobą i szkoda życia na oczekiwanie, że jakikolwiek lek Panią uzdrowi. To Pani może się tylko uzdrowić sama, poprzez aktywność sportową. Proszę moją propozycję potraktować bardzo poważnie i chcieć wyjść ze stanu, w którym Pani się obecnie znajduje- jest to możliwe. Mówię o swoich doświadczeniach osobistych i innych ludzi. Proszę zacząć od wypisania sobie na wielu kartkach, które przyklei Pani w różnych miejscach w domu a brzmieć ono będzie: "Chcę być zdrowa" i posłuchać podpowiedzi, które będzie Pani otrzymywała ze swojej głowy i swojego serca. Życzę wszystkiego dobrego i koniecznie proponuję kontakt z psychoterapeutą.