Skutki uboczne leków wywołujących miesiączkę

Mój problem to nieregularne miesiączki. Lekarz przepisał mi tabletki C... Od kilku dni źle się czuję, mam objawy podobne przy ciąży. Czy możliwe, że to przez te tabletki? Okres miałam dostać 23, u lekarza byłam 26. Czy możliwe, że lekarz nie wykrył ciąży, bo miesiączki nadal nie mam. Proszę o pomoc.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Nie wiem, co ma Pani na myśli, pisząc: "mam objawy podobne przy ciąży" - jeśli są to np. nudności, powiększenie piersi, przybranie na wadze (około 1-2 kg), duży apetyt, to musi Pani wiedzieć, że nie są one charakterystyczne dla ciąży i mogą być skutkami ubocznymi stosowania pigułek antykoncepcyjnych (proszę zapoznać się z ulotką leku). Jeśli jednak podejrzewa Pani ciążę, to trzeba ją jak najszybciej wykluczyć - proszę zapisać się na wizytę do lekarza, a w międzyczasie wykonać w domu test ciążowy. W przypadku wyniku pozytywnego należy natychmiast zaprzestać zażywania tabletek antykoncepcyjnych - są szkodliwe dla płodu. Istnieje pewne prawdopodobieństwo (choć nie jest duże), że lekarz nie wykrył wczesnej ciąży.

Pozdrawiam!