Czy ciemna barwa krwi może spowodować zator?

Witam wczoraj pobieralem krew i byla gesta i ciemna w dodatku za drugim razem udalo sie pobrac krew ekg , usg jamy mam wporzadku ale sie przerazilem co to moze byc bo strasza mnie ze moge zostac zatoru i umrzec bo to z krzepliwoscia cos

Lek. Katarzyna Szymczak

Może był Pan po prostu odwodniony? Czy są jakieś objawy? W razie niepokoju sugeruję wykonać badanie morfologii oraz krzepnięcia : APTT i INR.
Pozdrawiam