Czy dalej to diagnozować?

Dzien dobry Do 5-ego mialam izolacje domową ponieważ mialam koronawirusa. 7-ego miłam robione wynik na d dimery gdzie granica to 500 a ja mialam 825. Lekarz mowił zeby sie nie martwic,ze czasem tak jest jednak nie pokoji mnie to ponieważ obawiam sie zakrzepu. Czy dalej ro diagnozowac?

D-dimery ulegają podwyższeniu w wielu sytuacjach. Między innymi jest to po prostu stan zapalny. Pani wynik nie jest duży i jeśli czuje się pani lepiej, nie ma kaszlu, bólu w klatce piersiowej, krwioplucia i obrzęków kończyn to zalecana jest tylko dalsza rehabilitacja po zakażeniu, nawadnianie, i stopniowo zwiększana aktywność fizyczna. Oczywiście warto badanie powtórzyć za ok 2 tygodnie. W przypadku przewlekającego się kaszlu można rozważyć RTG klatki piersiowej.