Czy delikatne plamienia w ciąży są groźne?

Dzień Dobry, Jestem w 6 tygodniu ciąży, od dwóch dni zauważyłam u siebie wieczorem delikatne plamienia na jasno brązowy kolor. Wczoraj wieczorem pojechałam do szpitala, zrobiono mi badanie ginekologiczne- lekarz powiedział ze w macicy jest czysto i nie ma żadnego krwawienia. Dodał, że może to być efekt pobieranej 4 dni wcześniej cytologii. W cely dokładniejszej diagnostyki musiałabym zostać w szpitalu na conajmniej 3 dni. Dzisiaj pobolewa mnie trochę podbrzusze. Czy może być to groźne ?

Lek. Katarzyna Szymczak

Plamienia w ciąży mogą występować i nie muszą świadczyć o nieprawidłowościach, w razie utrzymywania się plamienia, sugeruję kontrolę u ginekologa prowadzącego ciążę.
Pozdrawiam