Zapytaj lekarza

7 4 2 , 2 5 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy diagnozować boreliozę, czy już ją leczyć?

Mam 27 lat i jestem kobietą. Kilkanaście lat temu ukąsiło mnie wiele kleszczy. Miałam duży, owalny rumień na łydce, który jednak został zbagatelizowany, ze względu na brak wiedzy w tamtym czasie. Od tej pory następuje systematyczne pogorszenie mojego zdrowia. Są objawy ze strony wielu narządów, ale najdokuczliwsze są neurologiczne i psychiatryczne. Leczę nerwicę i natręctwa ustąpiły, ale objawy fizyczne zostały. Jakiś czas temu zaczęły mnie boleć stawy, a mama wspomniała coś o boreliozie, więc zainteresowałam się tematem. Czy potrzebuję diagnozy za pomocą testów, czy mogę już szukać lekarza i rozpoczynać konkretne leczenie?

Z góry dziękuję za poradę.  

KOBIETA, 27 LAT ponad rok temu

Badanie moczu na glukozę

Wzrost poziomy glukozy we krwi może świadczyć m.in. o infekcjach w nerkach, źle kontrolowanej cukrzycy, jak i wielu innych dolegliwościach i chorobach. Badanie możesz wykonać w każdym laboratorium, a nawet w domu. Dowiedz się więcej oglądając filmik.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witamy!

Proponuję zgłosić się do najbliższego szpitala chorób zakaźnych, w opisanej sytuacji wskazane byłoby leczenie dożylne.

Rozpoznanie zasadniczo stawia się na podstawie objawów klinicznych i badań dodatkowych, tj. testu ELISA i Western Blot. Proponuję wykonać na początku test ELISA, a później w przypadku pozytywnego wyniku wykonać badanie Western Blot.

Najlepiej zapytać w szpitalu jakie są możliwości przyjęcia, jeśli czas oczekiwania będzie długi to można wykonać badania samemu i zgłosić się do specjalisty prywatnie.

Redakcja abcZdrowie.pl
 

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy