Czy dieta i ćwiczenia zniwelują obwisłą skórę na ramionach?

Witam serdecznie. Mam obwisłą skórę na ramionach. Czy ćwiczenia i odpowiednia dieta są w stanie pomóc ją zniwelować bądź choć trochę zmniejszyć, kiedy mięśnie się trochę rozrosną? Czy są jakieś inne metody, oprócz operacji? Dodam, że odchudzam się, ale w tempie 1kg tygodniowo, więc nie powinna powstawać nowa obwisła skóra.

Witam serdecznie,

oczywiście, że ćwiczenia wymodelują Pani ciało. Proszę wprowadzić ćwiczenia siłowe oraz rozciągające. Wzrost męśni jest jednak sprawą bardzo indywidualną, więc nie jestem w stanie wskazać po jakim czasie zbuduje Pani masę mięśniową. Oprócz zdrowej i odpowednio zbilansowanej diety proszą zadbać o prawidłowe nawodnienie organizmu - około 2l wody dziennie. Można także skozystać z masaży.
Jeżeli byłaby Pani zainteresowana to układam indywidualne jadłospisy. Jest to możliwe po osobistej konsultacji - pacjentów przyjmuję w Warszawie lub jeżeli nie ma Pani możliwości dojazdu to przez Internet.
W razie dodatkowych pytań lub zainteresowania konsultacją zachęcam do kontaktu:
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk (Dudziec)
Dietetyk