Co zrobić z nastolatkiem, który zs dużo je?

Witam co zrobić z nastolatkiem obzarciuchem który przy wzroście 141 cm waży 48 kg ma 12 lat. W przeciągu 1.5 roku zyskał 20 kg wagi

Witam serdecznie,
z pewnością nie powinna Pani się denerwować i nazywać nastolatka obżarciuchem. Tak duży przyrost wagi rzeczywiście jest niepokojący, ale oprócz diety przyczyna może leżeć także po stronie stanu zdrowia chłopca. Proszę wykonać podstawową morfologię, wyniki cukru, TSH.
Jeżeli z badań wyjdzie wszystko w porządku to pozostaje nam dieta. Warto aby chłopcem zajął się profesjonalista. Dzieci często nie słuchają rodziców czy bliskich. Potrzebują osób trzecich, którzy wytłumaczą im zasady prawidłowego żywienia.
Jeżeli byłaby Pani zainteresowana to układam indywidualne jadłospisy. Jest to możliwe po osobistej konsultacji - pacjentów przyjmuję w Warszawie lub jeżeli nie ma Pani możliwości dojazdu to przez internet.
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk (Dudziec)
Dietetyk