Czy dieta katogenna może mieć pozytywny wpływ na padaczkę?

Czy to prawda, że dieta katogenna może mieć pozytywny wpływ na padaczkę? Moja mama cierpi na tę chorobę (ma obecnie 75 lat) i zastanawiam się, czy zmiana diety może zmniejszyć objawy choroby?

Dzień dobry,

tak dieta ketogenna jest 1 ze sposobów leczenia padaczki. Proszę nie podejmować diety bez kontaktu z dietetykiem. Jest to trudna dieta, która powinna być ściśle kontrolowana.

Pozdrawiam
Joanna Wardenga

Dieta ketogenna przypomina w organizmie stan głodzenia, jest bardzo restrykcyjna, pracochłonna i trudna do stosowania, prowadzona zawsze pod nadzorem lekarza. Ma też kilka istotnych skutków ubocznych jak np osteoporoza. Stosowana jest w określonych rodzajach padaczki i najczęściej u dzieci. Osób w wieku 75 lat nie leczy się dietą ketogenną.