Czy dieta norweska jest szkodliwa dla organizmu?

Nigdzie nie mogę znaleźć porządnej opinii na temat DIETY NORWESKIEJ. Proszę o pomoc, chodzi mi o szkodliwość diety dla organizmu, jakie mogą być skutki uboczne. Być może jest jakaś bezpieczniejsza dieta? Dodam, że usatysfakcjonuje mnie utrata 5-6 kg. Pozdrawiam!

ponad rok temu

Witam,

Dieta norweska opiera się głównie na spożywaniu jajek i grejpfrutów w 3 posiłkach dziennie. Mówi się, że przyspiesza przemianę materii i dzięki temu można schudnąć 10 kg w ciągu 14 dni. Jest to jednak błędne stwierdzenie, bowiem przy stosowaniu jakiejkolwiek diety odchudzającej utarta tkanki tłuszczowej następuje około 10 dni, wcześniej tracimy wodę oraz masę beztłuszczową. Dodatkowo każda dieta ograniczająca kalorie zmniejsza przemianę materii, dlatego należy ją wspomagać odpowiednią dawką sportu.

Odradzam stosowanie diety norweskiej i każdej innej popularnej diety cud.
Polecaną kuracją odchudzającą jest dieta oparta na zdrowych nawykach żywieniowych. Prawidłowe żywienie opiera się o piramidę żywienia i kilka najważniejszych zasad, których należy przestrzegać całe życie. Wprowadzając kilka modyfikacji w swój styl życia możesz stracić zbędne kilogramy bez nadmiernych wyrzeczeń, wystarczy motywacja i mądre podejście do odchudzania.

Zajrzyj do artykułu: http://portal.abczdrowie.pl/7-sposobow-na-zrzucanie-wagi-bez-diety

Pamiętaj też o ćwiczeniach, wykonuj je co najmniej 30 minut 3 razy w tygodniu. Zajrzyj na stronę http://portal.abczdrowie.pl/cwiczenia i ćwicz razem z nami.

Pozdrawiam.