Czy dobrze przyjęłam ten suplement?

Witam Jestem w 11 tygodniu ciąży. Przyjmuje 1x1 pregna plus. Do tej pory zażywałam około godziny 17, 18. Natomiast wyczytałam, ze najlepiej przyjmowac rano na czczo. W związku z powyższym wczoraj przyjęłam tak jak zazwyczaj około godziny 18. A kolejna tabletkę dzisiaj rano na czczo około 07.40. Teraz martwię się, że w tak krótszym Odstępie czasu zazylam dwie tabletki. Poproszę o informację czy mogłam zaszkodzić ciąży? Pozdrawiam

Redakcja abcZdrowie

Witam,

nie ma Pani powodu do obaw – dawki witamin w preparacie są tak dobrane, by nie stanowiły zagrożenia dla ciężarnej. Jednorazowe przyjęcie podwójnej dawki preparatu w odstępie kilku- czy kilkunastogodzinnym nie ma żadnego wpływu na prawidłowy rozwój płodu.

Jeśli jest Pani zainteresowana to zachęcam do zapoznania się z naszymi artykułami dotyczącymi witamin dla kobiet spodziewających się dziecka oraz odpowiedniej diecie: https://zywienie.abczdrowie.pl/poznaj-najwazniejsze-witaminy-dla-kobiet-w-ciazy oraz https://portal.abczdrowie.pl/dieta-przyszlej-mamy.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.