Czy dobrze zrobiłam, przerywając zażywanie tabletek?

Brałam od 5 dni tabletki M****, pierwsze dwa dni były ok ale na trzeci pojawiły się mdłości i ból brzucha. W czwartym dniu tylko mdłości, a w piątym to już prawie bym zemdlała w pracy i miałam straszny ból głowy i duszności. Tabletki przerwałam po piątym dniu. Czy dobrze zrobiłam? Czy mam się obawiać o moje zdrowie?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witaj,

na początku stosowania doustnej antykoncepcji mogą pojawić się objawy związane z przystosowaniem się organizmu do zmieniającej się gospodarki hormonalnej organizmu. Warto byś skonsultowała się ze swoim lekarzem ginekologiem, który ewentualnie zaleci inne środki antykoncepcyjne. W celu zabezpieczenia przed zapłodnieniem warto stosować aktualnie dodatkowe formy zabezpieczenia np.: prezerwatywę.

Pozdrawiam!