Czy dobrze zrobiłam, że nie oddałam chłopakowi prezentów od niego?

Witam, Rozstałam się z chłopakiem. Wcześniej było sporo kłótni w tym jedna kiedy oddał mi moje prezenty dla niego, dosłownie wszystko - czego uważam się nie robi. Po miesiącu od tego - rozstaliśmy się w emocjach bez rozmowy o rzeczach. Uważam, że prezentów się nie oddaje dlatego też nie oddałam mu jego prezentów dla mnie w tym butów, koszulek, kurtek generalnie ubrań. Wcześniej nie miałam z tym problemu, bo ciągle uważam, że nie zwraca się rzeczy podarowanych, ale temat ciągle powraca w myślach czy dobrze zrobiłam szczególnie, że on oddał mi w kłótni rzeczy podarowane jemu przeze mnie.

Dzień dobry,
Niestety w tym przypadku wybór należy do Pani i zrobiła Pani to, co uznała w danym momencie za stosowne. W tym miejscu warto zadać sobie pytanie o to, dlaczego temat prezentów i ich zachowanie są dla Pani takie istotne. Najważniejsze żeby Pani dobrze się z tym czuła i może nie warto rozmyślać nad tym, co mógł sobie na ten temat pomyśleć Pani były chłopak. Ciekawi mnie to, czy te wątpliwości wynikają z tego, że bardzo przeżywa Pani to, co on o tym myśli czy też z tego że mniej lub bardziej świadomie źle się Pani czuje mając w mieszkaniu takie pamiątki od niego. Podarowane rzeczy mogą w końcu przypominać o osobie, która je dała. Doradzałabym także zmianę nastawienia i powiedzenie sobie, że to tylko przedmioty i można spróbować się zdystansować do źródła ich pochodzenia.Mam nadzieję, że jeszcze raz to Pani sobie przemyśli i zamknie ten rozdział na zawsze.
Pozdrawiam serdecznie,
Katarzyna Kulczycka
http://psycholog-kulczycka.pl/