Czy dziecko może dostać Tetmodis?

Czy lek Tetmodis można podać dziecku? 8 lat

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

wymieniony przez Panią preparat zawiera tetrabenazynę, którą stosuje się w leczeniu hiperkinetycznych zaburzeń motorycznych pojawiających się w chorobie Huntingtona. Jest to choroba neurologiczna, objawiająca się występowaniem ruchów pląsawiczych, stanów otępienia oraz zaburzeń osobowości.

Powołując się na informacje załączone w ulotce tego preparatu, możemy znaleźć wzmiankę, że nie powinno się stosować tego leku u dzieci. Może on bowiem wywołać efekty niepożądane.

Jeżeli u dziecka występują jakiekolwiek objawy choroby Huntingtona powinna się Pani umówić na konsultację neurologiczną, na której będzie można przeprowadzić odpowiednie badania i zlecić ewentualne leczenie.

W wolnej chwili zachęcamy Panią do zapoznania się z naszym artykułem dotyczącym choroby Huntingtona:

https://portal.abczdrowie.pl/plasawica-huntingtona

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.