Co to znaczy, że hydroksyzyny nie stosuje się przewlekle?

Witam, Napisał Pan, że Hydroksyzyny nie stosuje się przewlekle. Co to znaczy? Ja biorę hydroksyzynę już 4 tydzień jedną tabletkę na noc. Jak długo można brać hydroksyzynę bez przerwy i czy jest ona szkodliwa w dłuższym okresie stosowania i czy można ją bezpiecznie odstawić w każdym momencie. Dziękuję.

Dzień dobry.

Hydroxyzinum jest lekiem wyłącznie przepisywanym na receptę. W związku z pojawiającymi się pytaniami dotyczącymi wymienionego leku proszę zasięgnąć bezpośrednich informacji od lekarza, który je przepisał.

Dariusz Pysz-Waberski

Hydroksyzyna ma szereg działań niepożądanych, które mogą wystąpić w trakcie stosowania. Z możliwymi skutkami ubocznymi może zapoznać się Pani z ulotki załączonej do leku, ze strony producenta leku, lub od lekarza. Jeśli któreś z działań występuje powinna się Pani skonsultować z lekarzem, który zalecił Pani stosowanie hydroksyzyny. To samo tyczy się przewlekłego jej stosowania- powinna stosować Pani lek w dawkach i przez czas ustalone przez lekarza, który stwierdził zasadność przyjmowania hydroksyzyny.