Ile podawać dziecku witaminy D3?

Witam Ile podawać dziecku witaminy D3 lekarz przepisał Devikap ale nie powiedział ile kropel podawać. Dziecko ma problem z lekką krzywicą i stwierdził że zwykła witamina D3 to za mało.

Redakcja abcZdrowie

Witam,
trudno jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, ponieważ dawkowanie preparatu zawierającego witaminę D zależne jest od kilku czynników: wieku, wagi oraz ewentualnie poziomu tego pierwiastka we krwi. Pewne informacje może Pani odnaleźć w ulotce informacyjnej leku, ale najlepiej byłoby zapytać o to lekarza, skoro stwierdził u Pani dziecka krzywicę. Choroba ta może być spowodowana znacznym niedoborem witaminy D, a to być może oznacza, że dziecko powinno przyjmować dawki większe niż zostało to wyszczególnione w ulotce.
Zachęcam do zapoznania się z artykułem dotyczącym krzywicy u dzieci:
https://portal.abczdrowie.pl/krzywica-u-dzieci
Pomocny może być też tekst o suplementacji witaminy D:
https://zywienie.abczdrowie.pl/suplementacja-witaminy-d
Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.